В рамките на тържествата по случай 60-годишнината на ПГЕХТ „Проф. Асен Златаров“, Плевенр се проведе футболен турнир „Купа 60 години ПГЕХТ“. Отборите на ОУ „Васил Левски“ с треньор Станислав Куцаров, ОУ „ Д-р Петър Берон“ с треньор Константин Згуровски и специално селектиран отбор от осмокласници от ПГЕХТ с ръководители Ваня Згуровска и Патрисия Йорданова се съревноваваха на новото футболно игрище на училището, което за първи път прие подобна спортна надпревара. Събитието събра ученици, учители и гости в дух на спорт, приятелство и празнично настроение. Призово място зае отборът на ОУ „Васил Левски“, не по-малко достойно се представи отборът на ОУ „Д-р Петър Берон“. Футболният отбор на ПГЕХТ „Проф. Асен Златаров“ участва в турнира с демонстративни мачове и допринесе за добрата спортна атмосфера и мотивацията на останалите отбори. В знак на признание за труда, спортсменството и достойното представяне отборът получи специални награди. Футболният турнир се превърна в едно от най-вълнуващите събития от празничната програма, посветена на юбилея на училището. Освен спортния заряд, инициативата допринесе за сплотяването на учениците и създаде много положителни емоции и незабравими спомени. След приключването на футболните срещи се проведе тържествена церемония по награждаването на участниците в турнира. Отличията на отбора, завоювал първото място, бяха връчени от г-н Росен Височков – общински съветник и зам.председател на на Комисията по младежки дейности, спорт и туризъм към Община Плевен. Вторият в класирането тим получи своите награди от г-н Тони Вашков – председател на Областния съвет на Българския футболен съюз. Състезателите бяха наградени с купи, медали и грамоти за своето достойно участие и демонстриран спортен дух. Освен отборните отличия бяха присъдени и индивидуални награди за най-добър вратар, най-добър нападател и най-полезен играч на турнира. Като специален жест към младите спортисти Росен Височков връчи професионални футболни топки от висок клас, използвани в международни футболни срещи. От своя страна Тони Вашков поднесе на директора на ПГЕХТ специална футболна топка от името на Българския футболен съюз. Високо признание получи и отборът на училището за проявената отговорност, борбеност, колективен дух и спортсменско поведение по време на целия турнир. За финал всички участници бяха наградени с подаръци и сувенири, изработени специално за юбилейното събитие – тениски с логото на турнира, спортни сакове, раници, ключодържатели и спортни бутилки за вода, които ще останат скъп спомен от футболната надпревара и празника на училището. По време на церемонията бе изразена благодарност и към главния съдия на турнира Ивайло Христов, който получи подаръци и сувенири в знак на признателност за професионалното ръководене на футболните срещи.




















