В периода 24–26 април 2026 г. се проведе XXI Национално състезание по компютърни мрежи, организирано от Министерството на образованието и науката, РУО – София-град и Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Събитието събра ученици от цялата страна, които премериха знанията и уменията си в областта на компютърните мрежи.
Състезанието се проведе по утвърден регламент в два етапа – теоретичен тест и практическа задача. До втория етап достигат между 12 и 20 от най-добре представилите се участници, които решават практически казус с помощта на Cisco Packet Tracer, демонстрирайки умения за проектиране и конфигуриране на компютърни мрежи.
Нашият ученик Любослав Спиридонов от 12. б клас, специалност „Компютърни мрежи“, който тази година завършва своето средно образование, се представи достойно и успя да се класира именно сред тези най-добри участници, достигайки до втория етап на състезанието. Там той показа отлична практическа подготовка, последователност и увереност в решаването на поставените задачи.
Негов ръководител е г-жа Марияна Въткова – класен ръководител, която подкрепя и насочва ученика в подготовката му за състезанието.
Гордеем се с постигнатото и му пожелаваме уверен старт в бъдещото професионално и академично развитие!
