Ученик от ПГЕХТ „ Професор Асен Златаров“ взе участие във финалния кръг на Националната олимпиада по химия, която се проведе в гр. Ямбол от 21 до 22 март с общо 115 ученици от цялата страна. Финалния кръг се проведе в два етапа – теоретичен и експериментален в двата последователни дни в залите и лабораториите на Професионалната гимназия по лека промишленост, екология и химични технологии – гр. Ямбол.

 Горди сме с представянето на нашия ученик Александър Георгиев от 11 г клас, който участва в надпреварата в –та състезателна група /11-12 клас/. Александър демонстрира  знания, способности за аналитично мислене и  практически умения и влезе в топ 15 най- добрите млади химици в страната. Александър си поставя високи цели, които преследва с труд, упоритост и осъзнатост за своето бъдещо научно развитие в областта на химията. 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *