На 20.03.2026 г., ученици от 12 Г клас взеха участие в десетото издание на Националния конкурс „Химичните технологии около нас 2026“, организиран от Химикотехнологичен и металургичен университет гр. София.
Ванеса Маринова, Елена Иванова и Лидия Червенкова достойно представиха своя проект на тема „Натуралната химия зад добрата визия“.
В него те демонстрираха как знанията, придобити в тяхните специалности, се прилагат на практика – чрез създаване и разработване на козметични продукти. Проектът показа както креативност, така и реални практически умения, изградени в процеса на обучение.
Техен ментор е инж. Силвия Христова, която ги подкрепя и вдъхновява по пътя към успеха.
Съвместно с участниците, група ученици от класа също пътуваха до столицата. Всички заедно имаха възможност да посетят университетски лаборатории и да се докоснат до реална научна среда.
Това преживяване им помогна да получат по-ясна представа за бъдещото си развитие като зрелостници. Ръководител на групата бе инж. Весела Василева.
Поздравления за отличното представяне, инициативността и стремежа към развитие!
Пожелаваме още много успехи и вдъхновение по пътя напред !





